Choć naszą specjalnością są warsztaty dla kobiet, uwielbiamy też pracę z dziećmi! Natalia wiele lat pracowała jako nauczycielka w przedszkolach, jest też edukatorką przyrodniczą.

Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną? Inne i wyjątkowe przyjęcie urodzinowe? A może chcesz zaprosić nas do Twojej klasy/przedszkola?

Proponujemy:

 

Zajęcia ceramiczne - glina to wspaniała nauczycielka! Wspiera rozwój motoryczny, działa relaksująco, dostarcza wrażeń sensorycznych, a także otwiera wrota kreatywności. Temat prac, które będziemy wykonywać na zajęciach możemy uzgodnić wspólnie. Z pewnością dopasujemy poziom trudności do wieku uczestników.

Możliwa jest organizacja jednego spotkania - grupa lepi prace, a my dwukrotnie je wypalamy; lub dwóch spotkań - na jednym lepienie, a na drugim ozdabianie prac angobami lub szkliwami.

 • Czas trwania: 0,5-2h (skąd taki rozstrzał? Dostosowujemy się do wieku uczestników i ich możliwości skupienia swojej uwagi)
 • Maksymalna liczba uczestników: zależna od miejsca warsztatów (u nas w pracowni 12 osób)
 • Cena: 500 złotych (jeden warsztat) lub 800 zł (dwa warsztaty) (cena za warsztat, nie za osobę)

 

Leśna przygody (dostępność poszczególnych tematów jest zależna od pory roku):

 1. Wyprawa tropicieli - wspólnie wyruszymy na poszukiwanie śladów i tropów zwierząt! Dowiemy się czym różni się odcisk racicy sarny od racicy dzika, obejrzymy z bliska bobki łosia i zastanowimy się kto zostawia pod drzewami ogryzione szyszki.
 2. W krzaki na robaki -czy tylko żaby i ryby mieszkają w stawie? Licznych mieszkańców zbiorników wodnych poznamy osobiście - przy pomocy siatek, pipet i lup. Jesteście ciekawi jakie stwory zagrzebują się w mule?
 3. Ptasie zagadki - wybierzemy się na poszukiwanie ptasich piór. Czy różnią się od siebie tylko kolorem i wielkością? Czy inne rosną na skrzydłach i inne na ogonie? Co sprawia, że sowa porusza się bezszelestnie? Na spotkaniu poznamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań na temat ptaków.
 4. Dzika kuchnia - czy wiecie, że z odpowiednią wiedzą możecie przygotować pyszny posiłek z roślin, które rosną w lesie lub na łące? Zaintrygowani? Wyposażeni w koszyki i atlasy roślin wyruszymy na polowanie! Następnie w obozowym stylu przyrządzimy pyszne danie i deser! Najlepszy sposób na pokochanie przyrody? Smakowanie jej!
 5. Sztuka przetrwania - propozycja dla spragnionych przygód! Dowiedz się jak zbudować leśne schronienie i rozpalić ognisko przy pomocy krzesiwa. Nie zabraknie również rozmowy o leśnym savoir-vivre, prób wyznaczania kierunków geograficznych, a także nauki obsługi podstawowych narzędzi.

Podczas każdej wyprawy przewidziana jest część na wspólną aktywność, ale także przerwy na swobodną zabawę w otoczeniu przyrody. Za każdym razem wspólnie przygotujemy jakąś leśną przekąskę lub napój, z typowych dla danej pory roku roślin.

Zajęcia będą odbywać się w terenie (las/łąka) - wcześniej uzgodnionym z organizatorem, w Trójmieście lub najbliższych okolicach.

 • Czas trwania: 3h
 • Maksymalna liczba uczestników: 25 osób
 • Cena: 500 złotych (cena za warsztat, nie za osobę)